top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraSportcentrum Kasárna

Shrnutí jarní sezóny 2024Pro ty, kteří mě neznají, bych se nejprve rád představil. Jmenuji se Roman Bednář, je mi 37 let a závodím v kulturistice, v kategorii Men's physique, ve federaci IFBB.

Je to bezmála 12 let, co jsem poprvé vkročil do posilovny a potěžkal svoje první jednoručky. Dnes už je pro mě fitness plnohodnotným životním stylem. Mimo závodění se věnuji trénování široké veřejnosti ve Sportcentru Kasárna v Rokycanech, kde již několik let působím jako instruktor fitness a trenér kulturistiky.


Letos na jaře jsem se vracel na soutěžní pódia po tříleté pauze a comeback to byl z mého pohledu fenomenální. S přípravou jsem začal v průběhu listopadu 2023 a naplánoval jsem si startovat na mistrovství Čech a mistrovství České republiky. Průběh přípravy byl bezproblémový a forma gradovala každým dnem. Byl jsem dokonce hodně v předstihu. Tělo perfektně reagovalo na změny v tréninku a jídle a tak jsem se rozhodl, zkusit nominaci na mistrovství Evropy. Ta dopadla úspěšně a stát se reprezentantem naší země byl neskutečný pocit, který mě opravdu nakopnul a motivoval.


Mistrovství Čech se konalo 7. dubna v Mladé Boleslavi. Zde se mi podařilo postoupit do finále a z 10ti závodníků v kategorii, jsem vybojoval 6. místo. O týden později jsem startoval na mistrovství České republiky ve Sportovní hale Rokytka v Praze. Také zde jsem se probojoval do finálové šestice a z 10ti skvěle připravených závodníků skončil opět na 6. místě.
Po dvoutýdenním odpočinku od závodění nastal čas k odletu na mistrovství Evropy, které se každoročně koná ve sluncem zalité Santa Susanně ve Španělsku, kam jsme s celou českou výpravou odletěli z Prahy 1. května. Už jen sejít se v tak hojném počtu na letišti v reprezentačních soupravách a odletět společně do Barcelony, byl bezpochyby ohromný zážitek.


Na ME jsem závodil ve čtvrtek 3. května ve večerních hodinách. Na první soutěži mezinárodního formátu jsem se probojoval do finále a z 9ti nadupaných borců a mistrů svých zemí ukořistil krásné, pro mě zatím nejcennější, 6. místo. Atmosféra na tak velkém šampionátu by se dala krájet. Celá česká delegace bouřlivě fandila a byl jsem opravdu hrdý, že reprezentuji tak skvělou zemi. Pódium jsem si neskutečně užil. Je to ta největší stage, na které jsem měl doposud tu čest závodit. Porovnávat se s nejlepšími závodníky z celé Evropy, byla obrovská a nezapomenutelná zkušenost.


Co bude dál a kam mě nohy zanesou je momentálně ve hvězdách, budu si užívat zasloužený odpočinek a postupně plánovat, kde a kdy se opět objevím. Samozřejmě s formou zase o chlup lepší. Je možné, že se připravím na podzimní pohárové soutěže v ČR, ale soustředit se budu primárně opět na jaro. Rád bych si totiž po letošní zkušenosti start na evropském šampionátu ještě minimálně jednou zopakoval.


Závěrem bych chtěl říct, že jarní soutěže jsem si opravdu moc užil, s formou a celkovým průběhem všech soutěží jsem byl víc než spokojen.


Chtěl bych poděkovat všem svým blízkým a rodině za největší podporu, hlavně mojí dceři Lucince, která to se mnou v přípravě neměla úplně jednoduché a statečně snášela všechny mé výkyvy nálad v dietě, kamarádovi a trenérovi Petrovi Žůčkovi z Plzně za cenné rady, skvělé vedení a opět perfektní spolupráci. A obrovské poděkování si zaslouží i jedna pro mě speciální a nenahraditelná osoba, za ohromnou podporu, pevné nervy a nejlepší péči o mě. Ona už bude vědět. Jsi hvězda a máš na tom všem nemalé zásluhy. Tenhle úspěch je nás obou. Děkuji všem za pozornost, každý mějte své cíle a pracujte na nich, ta odměna za veškeré to úsilí, dřinu, pot a odříkání opravdu stojí. Tak zase někdy na viděnou.
40 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Moxování

Comments


bottom of page