top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraRadka Nová

BODY FORMING - SPALME TUKY!

Aktualizováno: 12. 4. 2019

Bohužel, neexistuje žádný magický cvik, který z vaší postavy lusknutím prstu vyformuje přesýpací hodiny. Známe však kombinace cviků, díky kterým se postupně dopracujete k vysněné postavě. Samozřejmě vše jde ruku v ruce se správnou stravou a kardiem.

Současná doba je hektická, klade velké nároky na jedince, ale i na skupiny. Člověk neustále zrychluje, kombinuje, vymýšlí a zkoumá. Osobně právě v tomto vidím výhodu, jelikož ve fitness se může tréninková variabilita, pestrost, kombinace a různorodost vyplatit a posune člověka o kus dál, při nejmenším právě v jeho sportovních aktivitách.


“ Kruháč, nebo-li kruhový trénink, spočívá v tom, že procvičíte bezpečně a spolehlivě celé tělo, v tempu, které odpovídá náročnosti cviků (To je důležitá podmínka, přečtěte si ji klidně ještě jednou.), a s minimem přestávek. Je výborný pro začátečníky nebo pro hříšníky, kteří se do fitka dostali po dlouhé době, nebo se dostanou jen jednou za čas. ”


Kruhový trénink je vysoko intenzivní intervalové cvičení, takže je skvělým způsobem jak získat svalovou sílu, vytrvalost a je také skvělým pomocníkem při spalování tuků ze všech tělesných partií. Při kruhovém tréninku se na 10-15 stanovištích procvičí celé tělo. Základní interval pro každý cvik je 30 sekund (může být i více či méně), po skončení časového limitu následuje krátká, standardně 15 vteřinová pauza na přesun na další stanoviště. Obvykle se střídají stanoviště posilovací a kardio (aerobní aktivita). Za 1 trénink se ,,kruháč‘‘ projede 3-4x. Cviky na stanovištích jsou voleny tak, aby se po sobě vždy procvičovala jiná partie.

Kruhový trénink v sobě snoubí všechny možné dovednosti, které člověk může potřebovat – od vytrvalosti, obratnosti až po sílu.

Pokud jede každý na 100% svého maxima, tak může být velký rozdíl v počtu opakování u každého jedince. Aktivní sportovec je schopen udělat i několikanásobně více opakování než začátečník, ale výhra je oboustranná, protože každý posouvá své maximum.

Jednoduše řečeno kruhový trénink je vhodný pro všechny.


Kruhový trénink se vždy skládá z těchto částí:


· Zahřátí

· Ukázání stanovišť

· Samotný trénink

· Závěrečný strečink (protahování)
CO DÁŠ TO DOSTANEŠ”

Řídím se heslem: CO DÁŠ TO DOSTANEŠ, tzn. kolik do svého úsilí vložíš, tolik se ti vrátí zpátky.

Začátek bude možná těžký, ale slibuji Vám, že bude stát za to! Nechtějte být jen krásní, chtějte být zdravější, silnější a sebevědomější.223 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commentaires


bottom of page